Autor: mgr. inż. Sławomir Kulbacki
Od ponad 20 lat zawodowo związany z szeroko pojętą problematyką usuwania skutków zawilgocenia i zagrzybienia obiektów budowlanych. W czasie swojej zawodowej praktyki wizytował tysiące mieszkań, domów i budynków gospodarczych dotkniętych problemem zawilgoceń różnego pochodzenia takich jak powodzie, zalania wodą z gruntu, niewłaściwe użytkowanie, naturalne starzenie się izolacji, czy błędy popełnione na etapie projektu i wykonawstwa.
Udzielił tysiące porad i wykonał setki ekspertyz w celu ustalenia przyczyn zawilgocenia oraz usunięcia następstw działania wilgoci takich jak: występowanie w pomieszczaniach alergenów pleśni i grzybów, nieusuwalne zapachy stęchlizny, odpadające tynki, zmurszałe mury i farby. Szczególną uwagę zwraca na całościowe usuwanie skutków wilgoci oraz ustalenie wszystkich przyczyn zawilgocenia w budynku, ponieważ często trudno zidentyfikować więcej niż jedno źródło istniejącej wilgoci i pleśni.
Odpadający tynk i farba, zapach stęchlizny, czarne naloty pleśni, mokre mury: takie zjawiska występują w wielu budynkach i mieszkaniach.
Dopóki nie wiemy jak to dolegliwość i co ją powoduje, nie znajdziemy dobrego lekarstwa czy metody na szybkie i skuteczne załatwienie problemu.
W treści publikacji w praktyczny sposób, przedstawiano problematykę powstawania wilgoci, pleśni i grzybów we wnętrzach obiektów budowlanych.
Przedstawiono także metody diagnozowania i zwalczania grzybów i pleśni.
Opisano również zagadnienia profilaktyki i konkretnych działań, związanych z utrzymaniem w budynkach właściwej wilgotności, najważniejszej przyczyny powstawania pleśni i grzybów.
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 88
Samodzielne ustalanie przyczyn zawilgocenia i zagrzybienia budynku
Poradnik stanowi skuteczną pomoc dla osób fizycznych, zarządców nieruchomości i firm zmuszonych zapobiegać lub likwidować wilgoć, powodującą zagrożenia biologiczne i budowlane.
Poradnik zawiera opisy poszczególnych powodów zawilgocenia budynków, zdjęcia charakterystycznych objawów różnych przyczyn zawilgoceń oraz porady jak eliminować te przyczyny.
W poradniku opisano również częste problemy występujące podczas prac izolacyjno-osuszających, takie jak:
- Przeciwskazania do zasypywania wykopu piaskiem, podczas wymiany gruntu przy wykopowej izolacji pionowej.
- Najczęstsze błędy w izolacji posadzki, powodujące zawilgocenia murów.
- Czy drenaż szkodzi czy pomaga? Zbędny wydatek na drenaż.
- Pełzanie wilgoci czy wilgoć kapilarna , na czym polega różnica w powstawaniu i usuwaniu obu źródeł zawilgoceń.
- Opis zastosowania i fachowego montażu nawiewników sterowanych wilgocią.
- Wysolenie czy zagrzybienie, jak rozpoznać różnicę?
Typy |
ePub |
Rozmiar pliku: EPUB 12,9 MB |
Mobi |
Rozmiar pliku: MOBI 6,05 MB |
Pdf |
Rozmiar pliku: PDF 2,42 MB |